W dniu 18 listopada 2010 roku (czwartek) około godz. 13.00 planowane jest uroczyste otwarcie nowej trasy tramwajowej. Po otwarciu nowej trasy ? linia 20 zostanie skierowana z tymczasowej trasy (do Wieczystej) na nową stałą ? docelową trasę:
20 – Bronowice ? Bronowicka ? Królewska ? Karmelicka ? Basztowa ? Dworzec Główny ? Lubicz ? rondo Mogilskie ? al. Powstania Warszawskiego ? rondo Grzegórzeckie ? most Kotlarski ? Kotlarski ? Herlinga-Grudzińskiego ? Klimeckiego ? Kuklińskiego ? Lipska ? Mały Płaszów.
Od 19 listopada zostaną wprowadzone zmiany stałych tras linii tramwajowych 11 i 24:
11 – Łagiewniki ? Wadowicka ? Kalwaryjska ? Limanowskiego ? pl. Bohaterów Getta ? most Powstańców Śl. ? Starowiślna ? Grzegórzecka ? rondo Grzegórzeckie ? most Kotlarski ? Kotlarska ? Herlinga-Grudzińskiego ? Klimeckiego ? Kuklińskiego ? Lipska ? Mały Płaszów.
24 – Stała trasa zostanie wydłużona z Bronowic do pętli Bronowice Małe.
W związku z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej oraz przywróceniem wjazdu w ulicę Brandla, zostaną wprowadzone poniższe trasy autobusów linii: 108, 125, 158, 185, 224 i 425. Trasy te należy traktować jako stałe.
125 – nowa stała trasa: Szpital Rydygiera ? Broniewskiego ? al. Andersa ? Okulickiego ? Dobrego Pasterza ? Rondo Barei ? Lublańska ? Młyńska ? Rondo Młyńskie ? Pilotów ? Olszyny ? Brodowicza ? al. Beliny-Prażmowskiego ? Rondo Mogilskie ? al. Powstania Warszawskiego ? Rondo Grzegórzeckie ?? al. Pokoju ? Ofiar Dąbia ? Stoczniowców ? Saska ? Lipska ? Surzyckiego ? Botewa ? Półłanki ? Agatowa ? Złocień
425 – nowa stała trasa (uwaga! obowiązuje w obu kierunkach ? łącznie z numerem linii): Szpital Rydygiera ? Broniewskiego ? al. Andersa ? Okulickiego ? Dobrego Pasterza ? Rondo Barei ? Lublańska ? Młyńska ? Rondo Młyńskie ? Pilotów ? Olszyny ? Brodowicza ? al. Beliny-Prażmowskiego ? Rondo Mogilskie ? al. Powstania Warszawskiego ? Rondo Grzegórzeckie ? Kotlarska ? Klimeckiego ? Nowohucka ? Saska ? Lipska ? Mierzeja Wiślana ? Obrońców Modlina ? Biskupińska (powrót: płk. Dąbka ? Mierzeja Wiślana).
108, 158, 224 – w obu kierunkach będą kursować ulicą Przewóz. Ponadto w związku z otwarciem przejazdu ulicą Brandla ? zostaną przywrócone stałe trasy w rejonie Biskupińskiej / Obrońców Modlina: linie 108 i 158 będą ponownie kursować ulicami: Brandla ? Obrońców Modlina ? Mierzeja Wiślana, linia 224 będzie ponownie kursować ulicami: Brandla ? Obrońców Modlina ? Biskupińska ? płk. Dąbka ? Mierzeja Wiślana.
185 – Zostanie przywrócona na swoją stałą trasę: Dworzec Gł. Wschód ? Lubomirskiego – Rondo Mogilskie ? al. Powstania Warszawskiego ? Rondo Grzegórzeckie ? al. Pokoju ? Ofiar Dąbia ? Stoczniowców ? Saska ? Lipska ? Mierzeja Wiślana ? płk. Dąbka ? Biskupińska
605 – nowa stała trasa: Biskupińska ? płk Dąbka ? Mierzeja Wiślana ? Lipska ? Kuklińskiego ? Klimeckiego ? Herlinga-Grudzińskiego ? most Kotlarski ? Kotlarska ? rondo Grzegórzeckie ? al. Powstania Warszawskiego ? rondo Mogilskie ? Lubicz ? Dworzec Główny ? Pawia (powrót: Pawia ? Szlak ? Warszawska ? pl. Matejki ? Basztowa ? Dworzec Główny) ? al. 29 Listopada ? Wileńska ? Czerwonego Prądnika ? Brogi ? Miechowity ? Młyńska ? Lublańska ? Dobrego Pasterza ? Majora (powrót: Łepkowskiego) ? Powstańców ? Strzelców ? Prądnik Czerwony
123 i 127 – bez zmian.
Zostaną też zmienione nazwy przystanków autobusowych: (stara nazwa – nowa nazwa)
Szklarska – Kuklińskiego
Płaszów (n/ż) – Lipska (n/ż)
Lipska – Rzebika
Os. Lipska – Mały Płaszów
opracowano na podstawie informacji MPK S.A. w Krakowie