Nowa, bardziej kolorowa Fotozajezdnia pod choinkę!

Dziś Wigilia.
Wszyscy już od co najmniej tygodnia wirują w przedświątecznym szale, kurczowo pakują prezenty, wyszukują okazje, czy nerwowo wciskają F5 patrząc na stronę trackingu kuriera, licząc że przesyłka lada moment zmieni status doręczenia.
A my tymczasem przygotowujemy dla Was odnowioną, lżejszą, szybszą i wygodniejszą Fotozajezdnię. Obyło się bez rewolucji, choć tak dużej liczby zmian na raz nie wprowadzaliśmy od pamiętnej wiosny 2010 r., kiedy to z mrocznego, ciemnego layoutu wyszliśmy na światło dzienne z wyglądem znanym po dzień dzisiejszy. Co zatem się zmieniło?

Wiele. Ale gdy nie wiadomo od czego zacząć, najlepiej zacząć od początku.

01-layoutPo pierwsze wygląd, który został znacząco odświeżony. Miniatury są większe, wyświetla się ich więcej, a górna belka została skrócona do minimum. Wszystko to po to, by marnowało się mniej przestrzeni. A jednocześnie, na ekranach panoramicznych oczy nie muszą już latać jak na meczu tenisa. Całość wygląda o wiele zwięźlej.

Kolejna nowość to zmodyfikowany shoutbox. Umożliwia teraz znacznie szybszą edycję i usuwanie wpisów, bez odświeżania strony, czy – zgrozo – otwierania nowego okna. Do tego, raz otwarta strona nie musi być odświeżana przez użytkownika, by shoutbox pokazywał aktualne wpisy – bowiem sam je na bieżąco pobiera.

 Wyszukiwarka kategorii to kolejna rewolucja, która przytrafiła się dolnej części strony. Zamiast przerośniętej już nieco listy rozwijanej (która rozwinęła się tak samo jak i galeria, niestety stając się trudną w wygodnym użyciu), proponujemy Wam szybką, zwinną hierarchiczną przeglądarkę z wyszukiwarką.
03-catsearch
04-lajkiLajki komentarzy to jedna z częściej poruszanych przez Was kwestii, które przy okazji tej aktualizacji wdrażamy. Nie są powiązane z Facebookiem, więc nie miejcie obaw o prywatność, czy inne ważne rzeczy, które duże korporacje internetowe mogłyby od Was chcieć. My chcemy tylko życzyć miłej zabawy 🙂
Na koniec powiadomienia, by nigdy nie przegapić komentarzy, lajków i innych takich. Mechanizm wszyscy znamy, teraz możemy z niego korzystać także na Fotozajezdni.
05-notif
Czy to wszystko? Oczywiście, NIE. Zmian jest dużo więcej, części z nich nie widać na pierwszy rzut oka, dotyczą wszelakiej maści rozwiązań technicznych. Rezultat jest taki, że galeria działa szybciej i bezpieczniej. Trochę drobiazgów zapewne zauważycie w miarę korzystania z Fotozajezdni. Rzeczą, która przeszła największą, choć najmniej widoczną rewolucję jest system ocen. Od tej pory grono Jury ulegnie znacznemu poszerzeniu, jednakże – by zachować wiarygodność całego systemu – końcowa ocena zdjęcia nie będzie obliczana jako prosta średnia arytmetyczna, lecz na podstawie złożonego wzoru. Należy uznawać to za swego rodzaju program pilotażowy. Jeżeli nowe podejście się sprawdzi, zostaniemy przy nim na stałe.
Wszelkie zauważone błędy, czy inne uwagi kierujcie najlepiej od razu do mnie – na mail kolodziej.radoslaw (małpa) gmail (kropka) com, albo przez PW. Można też napisać swoją opinie na forum, do czego zachęcam!

Mam nadzieję, że odnowiona Fotozajezdnia przypadnie Wam do gustu!

Galeryjny programista,
vear

Komentowanie wyłączone.